ÇEVRE POLİTİKAMIZ

BİRLİK BAĞLANTI ELEMANLARI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. "Çevreyi Koruyan, Doğaya Saygılı, Sürdürülebilir Üretimcilik" temel ilkelerini benimsemiş Türkiye' nin bağlantı elemanları üretimi alanında bir şirketidir. Projelerinde ve yatırım programlarında çevreyi ve insan sağlığını ön planda tutan firmamız bütün faaliyetlerinde etkin çevre yönetim uygulamalarını, çevresel performans kriterlerinin sürekli iyileştirilmesini politika olarak benimsemiştir.

Birlik Bağlantı olarak amacımız bağlantı elemanları üretiminde tutarlı bir yaklaşım uygulayıp çevreye zararlı etkileri kaynağından önlemeye ya da azaltmaya çalışmaktır.

Birlik Bağlantı için aşağıdaki Çevre Politikası geçerlidir:

1. Çevrenin korunması kuruluşumuzun temel politikasıdır.

2. Ürünlerimizin tüm yaşam devresi boyunca, doğal kaynakları tasarruflu kullanmayı ve malzemeleri yeniden kazanmayı; firmamızın hükümlü olduğu çevresel yasa ve yönetmeliklere uymayı taahhüt ederiz. Ürünlerimizi, çevreyi mümkün olan en az şekilde etkileyecek tarzda geliştirir ve imal ederiz. Ürünlerimizi sorumlu bir şekilde nasıl kullanacakları hakkında müşterilerimizi bilgilendiririz.

3. Çevreye uyumlu imalat süreçleri ve malzemeleri kullanarak, enerji tüketimi, emisyonlar, atık su ve atık ürünler gibi çevreye etkileri azaltılmasına katkıda bulunmak isteriz.

4. Çevreye verilen zararları en az düzeye indirmek için gerekli teknolojilerin geliştirilmesini ve uygulanmasını gayretle takip etmeye devam edeceğiz. Şirketin bütün alanlarındaki sürekli gelişim süreci, ürünlerimizin, hizmetlerimizin ve imalatımızın çevreye uyumunu arttıracaktır. Bayilerimizi ve tedarikçilerimizi, böyle bir çevresel uyuma yönelik bu büyüme süreci içine almaya devam edeceğiz. Yasal şartlara uymak ise bizim için doğaldır.

5. Çevreye uyum yönetime ait bir sorumluluktur. Çalışanlarımızın çevre kurallarına göre yeterli ve sorumlu bir şekilde hareket etmeleri için, onları bilgilendirerek, eğiterek ve teşvik ederek yaratıcılıklarını destekliyoruz.

6. Toplumda, çevre bilincinin teşvik edilmesine katkıda bulunuruz ve bütün çevresel konularda kamu ile yapıcı, açık bir diyalog arayışı içindeyiz. Müşterileri, tedarikçileri ve medyayı bilgilendiririz ve çevre korumacılığı ile ilgili yetkililer, birlikler ve diğer kuruluşlar ile iş birliği yaparız.

7. Üretim süreçlerimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerinin doğal ortama zarar vermesini önlemek için hava, su, gürültü ve toprak kirliliği konusunda sürekli iyileştirme ilkelerini uygulayarak, mümkün olan her yerde ve her zaman çevre kirliliğini kaynağında önlemeye çalışırız. ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ KAPSAMIMIZ Fevzipaşa Mah. Mezbaha Sok. No:44 Değirmenköy, Silivri, İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren firmamız “BAĞLANTI ELEMANLARI (VİDA, CİVATA, PERÇİN, SOMUN, BURÇ VE SOĞUK ŞEKİLLENDİRME PARÇA) ÜRETİMİ” kapsamındaki tüm idari ve teknik faaliyetlerde ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sisteminin tüm şartlarını uygulamaktadır. Firmamız 5.000 m2. kapalı, 5.000 m2. açık alan toplam 10.000 m2. bir alanda faaliyet göstermektedir. Ön cephemizde E-5 Karayolu ve yanyol, arka cephemizde boş arazi bulunmakta olup sağ ve sol taraflarda ise muhtelif faaliyetlerde bulunan işletmeler bulunmaktadır.
Copyright © 2015 - Birlik Bağlantı